Het meisjes-jongens debat in het onderwijs breekt nu ook los in Vlaanderen

Vorige week werd ik gebeld door een journaliste van De Standaard en toen wist ik al dat het debat dat al een hele tijd in Nederland gevoerd wordt, nu ook in Vlaanderen zou losbarsten: jongens doen het slechter in het onderwijs.

Er wordt nu een groot onderzoek aangekondigd:

“Sociologen van de Universiteit Gent en pedagogen van de universiteiten van Leuven en Brussel slaan de handen in elkaar om het probleem gezamenlijk te ontleden. Ze willen in de Vlaamse scholen zelf gaan kijken hoe die tewerk gaan, en wat er praktisch kan gebeuren om jongens bij de les te houden. Het actieonderzoek gaat vier jaar in beslag nemen en wordt gefinancierd door het Agentschap voor Innovatie door Wetenschap en Technologie (IWT). ” (bron)

In het overzicht ook enkele zeer duidelijke cijfers:

“Na het lager onderwijs heeft 15 procent van de jongens een jaar schoolse achterstand, tegenover 14 procent van de meisjes. Na het secundair is die verhouding al scheefgetrokken tot 41 procent (jongens) en 29 procent (meisjes). Liefst 11,4 procent van de jongens verlaat het middelbaar onderwijs zonder diploma, tegenover 7,7 procent van de meisjes.
Er zijn ook twee keer zoveel jongens in het buitengewoon onderwijs en in het deeltijds secundair onderwijs.” (bron)

Even een overzicht van alles wat ik hier al over postte:

2 gedachten over “Het meisjes-jongens debat in het onderwijs breekt nu ook los in Vlaanderen

  1. Pingback: Kan gescheiden klassen vrouwen minder risico-vermijdend maken? (onderzoek) « Is het nu generatie X, Y of Einstein?

  2. Pingback: Nieuwe verklaring voor achterstand jongens in onderwijs | X, Y of Einstein?

Geef een reactie