Is de naam social media wel terecht voor Twitter?

Wat is sociale media? Voor onderzoekers aan het Koreaanse Advanced Institute of Science and Technology kan je pas spreken over echte sociale media als berichten over en het weer gaan, als er sprake is van reciprociteit. Wat blijkt nu, waar bij een service als Flickr 68% van de verbindingen, contacten, wederzijds zijn, bij Twitter dit bij slechts 22% het geval is. Meer nog 68% van de gebruikers van Twitter heeft zelfs geen enkele volger. De onderzoekers stellen dat Twitter dus meer een broadcastmedium is, die 68% gebruikers die niets posten, zijn niet allemaal dode accounts, nee, ze gaan ook gewoon nieuws lezen via twitter.

En nee, men deed niet zomaar op een kleine steekproef, men gebruikte hiervoor een databestand van alle 41 miljoen twitter-accounts. Iets wat de onderzoekers als databestand aanbieden zodat je zelf ook het onderzoek kan dupliceren.(bron)

Een gedachte over “Is de naam social media wel terecht voor Twitter?

  1. Pingback: Tweets that mention Is de naam social media wel terecht voor Twitter? « Is het nu generatie X, Y of Einstein? -- Topsy.com

Geef een reactie