New Media Consortium 2011 Horizon Report: trends en uitdagingen voor het onderwijs

Tony Bosma (@tonybosma) vat de belangrijkste inzichten samen:

“Kern-uitdagingen volgens 2011 Horizon Report

Het rapport, dat trouwens in samenwerking met Educause Learning Initiatieve (ELI)is opgesteld, benoemd een viertal uitdagingen voor onderwijs. De zijn gebaseerd op onderzoek binnen verschillende bronnen en gerelateerd aan belangrijke trends en ontwikkelingen. De vier kernuitdagingen zijn:

  1. Mediawijsheid bij onderwijs instellingen, leraren en studenten. Er is nog te weinig aandacht voor de inzet van nieuwe media en vaardigheden in het gebruik ervan binnen onderwijs.
  2. Beoordelingsmethodieken blijven achter bij de nieuwe manieren van onderwijs. Hierbij doelt men voornamelijk op de nieuwe manieren van onderzoek en de manier waarop leerlingen materiaal aanleveren. Denk aan video’s, presentaties, e-papers etc. Er wordt nog teveel met een ’traditionele bril’ beoordeeld.
  3. Traditionele modellen van onderwijs staan sterk onder druk door noodzaak tot meer efficiency, veranderende wensen en eisen en nieuwe technologie. Hierdoor ontstaat er een veelvoud aan nieuwe initiatieven rondom educatie.
  4. De noodzaak tot geavanceerde analyse tools om door de grote hoeveelheid aan informatie te kunnen blijven benutten.” (bron)

Download het rapport hier.

Ik weet niet of ik met elke trend helemaal akkoord ga, ik vermoed dat bij puntje 3 misschien een tegenreactie opgang zal maken en dat de beide naast elkaar zullen komen te staan.

Een gedachte over “New Media Consortium 2011 Horizon Report: trends en uitdagingen voor het onderwijs

  1. Pingback: Tweets that mention New Media Consortium 2011 Horizon Report: trends en uitdagingen voor het onderwijs « Is het nu generatie X, Y of Einstein? -- Topsy.com

Geef een reactie