Studieleningen in Engeland dubbel zo groot als in de VS

Studieleningen zorgen al een tijd voor onrust in de VS omdat elke seconde het bedrag aan openstaande leningen toeneemt met 2726 dollar. Elke seconde. Dit betekent dat het bedrag bij het schrijven van deze post al toegenomen is met het bedrag waarmee je een mooie nieuwe Mercedes kan kopen. De teller staat al boven 1.348.000.000.000.

Maar dichter bij huis, in Engeland, is de situatie mogelijk nog schrijnender. Niet noodzakelijk omdat het totale openstaande bedrag zo groot is, wel omdat het bedrag dat per persoon geleend moet worden nog hoger is dan alle andere Engelstalige gebieden. Het ontleende bedrag is tot dubbel zo groot in vergelijking met de VS.

In beide landen is het ook nog maar de vraag of het bedrag ooit terug betaald kan worden…

En of studieleningen dan tot meer gelijkheid zorgen?

Een gedachte over “Studieleningen in Engeland dubbel zo groot als in de VS

  1. Pingback: Plannen voor hervormingen universiteiten in de UK kan studeren nog duurder maken (en meer) | X, Y of Einstein?

Geef een reactie